موسسه خیریه بی بی نفیسه

موسسه خیریه گناباد

دلنوشته نوعروس 0047

تیر 22, 1396

Rate this post

با سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین خیریه بی بی نفیسه (س)

دختری هستم در خانواده‌ای 5 نفره که کلا 3 دختر هستیم و در حال حاضر 4 نفریم چون خواهر بزرگم ازدواج کرده و خانه شوهرش است. من دختر دوم هستم که بهمن دو سال می‌شود که عقد هستم و خواهر کوچکم کلاس هشتم درس می‌خواند.

شغل پدرم جوشکاری بود که چند سال قبل بر اثر ضربه‌ای که به کمرشان وارد شد توسط دکتر از کار سنگین منع شدند و مادرم که خانه‌دار است حدود 5 سال قبل بر اثر تصادفی که با موتور پدر داشتند ضربه شدیدی به پایش وارد شد و الان هنوز زانو بند می‌یندد. پدرم نمی‌تواند مرتب کار کند. بعضی وقت‌ها با مادرم برای نظافت منزل می‌رویم یا در تابستان که پسته‌چینی بود می‌رفتیم.

خواهر بزرگم الان حدود دوسال است در خانه ی خودش است و در همین خیریه ثبت نام داشته و مقداری از جهیزیه‌اش را در همین موسسه تهیه کردند از آن‌جایی که درآمدی نداریم، زندگی‌مان خیلی با سختی و مشکل می‌گذرد. مجبوریم با همین یارانه‌ها و کارهای جزئی که انجام می‌دهیم روزگار را بگذرانیم به همین خاطر به جهیزیه که می‌رسد در حقیقت پولی نمی‌ماند که بتوانیم وسیله‌ای بااین وسایل گران امروز بخریم.

در دوره ی الان هرجور هم که ساده بگیریم و بخواهیم همان وسایل ضروری را بخریم باز هم تهیه کردنش برای خانواده‌ای کم درآمد مثل ما خیلی سخت است در خانواده ما که با این سختی زندگی می‌کنیم در حقیقت خرج و مخارج زندگی از قبیل خوراک و پرداخت کردن قبض از یک طرف تهیه کردن چیزهایی که در مدرسه برای خواهرم لازم است از یک طرف اضافه شدن تهیه جهیزیه من هم از یک طرف واقعاً نمی‌دانیم که چه جوری درستش کنیم.

گاهی وقت‌ها برای خرید یک نان یا حتی قند و روغنی که باید بخریم می‌مانیم آن هم در خانواده‌ای که دو داماد و یک نوه دارد و نمی‌توان به آن بی‌توجه بود. من هم که بهمن دوسال می‌شود عقد هستم از پارسال در همین خیریه ثبت نام کردم ماهم تا الان تاجایی که توانستیم چند تا از وسایلم را که برایم عیدی آورده‌اند و کمی خودمان خریدیم ولی هنوز وسایل زیادی لازم دارم.

امیدوارم که شما خیرین محترم بزرگی کنید تا من وامثال من بتوانیم به سلامتی و آبرومندی جهیزیه خودمان را تکمیل کنیم از آنجایی که خانواده شوهرم خانه آماده می‌خرند من مجبورم وسایلم را آماده داشته باشم.

من از شما خیرین محترم خواهش می‌کنم که توجه کنید و کمک کنید تا من بتوانم وسایلی که ندارم را تکمیل کنم.

اشتراک گذاری در


حامی موسسه خیریه بی بی نفیسه